BIO

To trudne, napisać o sobie w kilku zdaniach, które Ty, drogi Gościu, zechcesz przeczytać i które dadzą Ci pewien pogląd na to, kim jestem a przede wszystkim, czy jest sens, aby poświęcać mojej osobie więcej uwagi i/lub zaprosić mnie do jakiejś formy współpracy.
Z drugiej strony, świadomie chcę być właśnie Kimś, kto towarzyszy w tym, co trudne. Trudne, czyli nieznane, będące wyzwaniem, znajdujące się poza naszą strefą komfortu. Coś, na co nie mamy gotowej odpowiedzi i wydeptanej ścieżki z rozwiązaniem. Trudne może oznaczać też budzące strach, lęk, może nawet przerażenie. Czasem coś, co chciałoby się zostawić, pożegnać, jednak z jakiegoś powodu nie jest to możliwe w danym momencie. Chcę być Kimś, kto może Ci przez pewien czas towarzyszyć w tym, co trudne. Kimś, kto wniesie trochę nowych sposobów patrzenia na to, co Cię otacza, z czym się mierzysz. Kimś, kto poprowadzi Cię do Twoich emocji, potrzeb, wartości i pomoże zaczerpnąć stamtąd to, co będzie Cię dalej wspierać.
Dlaczego mogę być taką osobą?
Pomaga mi w tym moja droga zawodowa:
· Psychologia– studia psychologiczne dały mi wielką ilość wiedzy, doświadczeń i bazę do dalszego rozwoju.
· Pedagogika, w tym pedagogika Montessori – moje zainteresowanie tym obszarem i ukończone studia podyplomowe dają mi inspiracje do lepszego rozumienia świata dzieci
· Porozumienie Bez Przemocy – pokazało mi jak znajdować piękno w sobie i w innych ludziach, pokazało, że możemy być dla siebie nawzajem darem. Jednocześnie uczy mnie bycia przy sobie, gdy trzeba stawania po swojej stronie i ochrony moich granic. Daje też wiele przydatnych narzędzi do pracy zarówno nad sobą, jak i z drugim człowiekiem.
· Szkoła trenerów – pokazała mi, jak pracować z grupą.
· Kurs coachingowy– nauczył mnie, jak prowadzić rozmowy coachingowe, aby towarzyszyć innym na ich drodze.
Pomaga mi w tym też moje życiowe doświadczenie:
· Jestem mamądwójki dzieci. Macierzyństwo usłane jest wieloma pięknymi chwilami, zawiera też w sobie wiele wydarzeń, które są trudne, nieznane, zaskakujące itp. Wiem, że wiele takich wyzwań jeszcze przede mną. Wiem też, że trochę ich już za mną i teraz mogę czerpać z nich siłę i doświadczenie.
· Mam też za sobą sporo innych, nie macierzyńskich, trudnych momentów, które oprócz tego, że były wyzwaniami, to pozwoliły mi na pracę nad sobą. To także są miejsca, które dają siłę i doświadczenie.
Moje wartości, którymi kieruję się w życiu i w pracy, to:
· Autentyczność
· Wspieranie siebie i innych w lepszym kontakcie ze sobą, większej samoświadomości
· Wybieranie tego, co może budować większą jedność między ludźmi, zamiast podziałów
Lubię widzieć, gdy ludzie, którym towarzyszę na ich drodze, zaczynają patrzeć na siebie i innych przez filtr potrzeb. Lubię widzieć, jak zmienia się to, co widzą i to, co wybierają.